Protokół

Posiedzenia Komisji Artystycznej

IX Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Młodzieżowych

Melpomena 2012

Środa Wielkopolska 22-24 listopada 2012r.

Komisja Artystyczna w składzie:

1. Małgorzata Łodej - Stachowiak – przewodnicząca jury

2. Krzysztof Dutkiewicz

3. Piotr Dobrowolski

Po obejrzeniu 13 spektakli postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Za spektakl:

Nagrody:

Grand Prix – statuetkę Melpomena 2012, nagrodę rzeczową oraz nagrodę finansową w wysokości 750 zł dla

Grupy Teatralnej Koło za spektakl „Śpiąca Królewna”

I Miejsce, nagrodę rzeczową oraz finansową w wysokości 600 zł dla

Teatru Nieco Większych Form za spektakl „PoBoyowisko w Krakowie”

II Miejsce, nagrodę rzeczową oraz finansową w wysokości 400 zł dla

Grupy Teatralnej Zawias za spektakl „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”

III Miejsce, nagrodę rzeczową oraz finansową w wysokości 200 zł dla

Teatru Szpilka za spektakl „Krzywa Bajka”

Nagrody Aktorskie dla

1. Jakuba Liberkowskiego z Grupy Teatralnej Koło za rolę „Pana Pana” w spektaklu „Śpiąca Królewna”

2. Marty Otockiej z Kamago za rolę Niewidomej w spektaklu „My’

3. Krzysztofa Ekstowicza z Teatru Nieco Większych Form za rolę Józia w spektaklu „PoBoyowisko w Krakowie”

4. Dawida Malca z Teatru Nieco Większych Form za rolę Gżegżółki w spektaklu „PoBoyowisko w Krakowie”

Wyróżnienia aktorskie dla:

1. Marty Gomułki z Teatru Szpilka za rolę Chochlika w spektaklu „Krzywa Bajka”

2. Wiktorii Donart z Teatru Szpilka za rolę Królowej w spektaklu „Krzywa Bajka”

3. Katarzyny Mikołajczewskiej z Teatru Fenomen za rolę Włosa Patryka w spektaklu „Bajka o włosie Patryku”

4. Mateusza Tarlagi z Teatru Nieco Większych Form za rolę Konferansjera w spektaklu „PoBoyowisko w Krakowie”

5. Bartłomieja Sporniaka z Teatru Nieco Większych Form za rolę Konferansjera w spektaklu „PoBoyowisko w Krakowie”

6. Marii Boch z „Przy Okazji” za rolę Generała w spektaklu „Śmierć Porucznika”

7. Kingi Łaźniewskiej z Teatru Bez Nazwy za rolę Agafii Tichonownej w spektaklu „Całkiem niewiarygodna historia, czyli wariacje na temat... Ożenku M. Gogola”

8. Rafała Rosiaka z Teatru Bez Nazwy za rolę Podkolesina w spektaklu „Całkiem niewiarygodna historia, czyli wariacje na temat... Ożenku M. Gogola”

9. Macieja Jaworskiego z Teatru Bez Nazwy za rolę Koczkariewa w spektaklu „Całkiem niewiarygodna historia, czyli wariacje na temat... Ożenku M. Gogola”

Wyróżnienie za pracę zespołową dla

1. Zespołu Debiut z Przykony

2. Zespołu Teatralnego Novi z Tarnowa Podgórnego

Nagroda za oprawę muzyczną dla

Piotra Zygmy z Teatru Bajek Nogajskich

Nagroda za reżyserię dla

Anny Rozmianiec za reżyserię spektaklu „To ja Szachrajka”

Wyróżnienie dla Instruktora dla

1. Ewy Pawlak, Aldony Piwońskiej, Izabeli Ochoty – instruktorek Teatru Szpilka z Turku

2. Agnieszki Rzepki Basta – instruktor Teatru Nieco Większych Form z Krakowa

3. Grażyny Smolibockiej – instruktor zespołu „Przy okazji” z Tarnowa Podgórnego

Nagrody za kształt artystyczny przedstawienia dla

1. Przy Okazji z Tarnowa Podgórnego za spektakl „Śmierć Porucznika”

2. Kamago z Pakości za spektakl „My”

Wyróżnienie za kształt artystyczny przedstawiania dla

Koła Teatralnego Orbita ze Słupcy za spektakl „Mały książe”

Komisja Artystyczna docenia wielki wkład pracy, zaangażowanie i wysiłek włożony w prezentowane spektakle.

Podpisy komisji artystycznej

Środa Wielkopolska, 24 listopada 2012.