Protokół posiedzenia Komisji Artystycznej

13. Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena 2016

Środa Wielkopolska 18-20 listopada 2016r.

 

Komisja Artystyczna w składzie:

1. Małgorzata Łodej - Stachowiak – przewodnicząca jury

2. Ewa Obrębowska-Piasecka

3. Michał Pabian

Po obejrzeniu 14 spektakli postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody finansowe Dyrektora Konkursu oraz Statuetki Melpomeny 2016

1.     Nagroda Główna – Grand Prix Nagroda finansowa 800 zł, statuetka Dla Teatru Otczapy z Wrześni

2.     Nagroda Szczególna – PETARDA PRIX  - Nagroda finansowa 600 zł, statuetka  Dla Teatru Amatorskiego w Mosinie Bez Kurtyny

3.     Nagroda finansowa  500 zł, statuetka dla zespołu aktorskiego Teatru MDK, czyli Młode Dzielne Kuropatwy

4.     Nagroda finansowa 500 zł, statuetka dla zespołu aktorskiego Teatr Ekspozycja

Nagroda specjalna – możliwość prezentacji spektaklu na deskach Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu dla Teatru Otczapy za spektakl Nieporuszenie

5.     Wyróżnienia

- za wyrazistość scenicznych postaci z nadzieją na to, że znajdziecie także ich wnętrza dla zespołu Niezależnej grupy teatralnej „Po godzinach

-  za zespołowe zgłębianie teatralnego warsztatu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania istotne dla zespołu Teatru PAPA

-  za poszukiwania reinterpretacji języka mitu oraz za zespołową pracę ciałem dla zespołu Teatru Ruchu i Maski MASZKARON

- za odkrywanie zapomnianego tekstu i próbę jego współczesnej interpretacji dla zespołu Amatorskiej Grupy Teatralnej

 

6.     Nagroda aktorska dla:

- Aktorów Teatru Otczapy za role w spektaklu „Nieporuszenie”  – Anastazja Żak, Michalina Matuszak, Jakub Wiącek, Szymon Kokoszka, Marta Barwinek, Katarzyna Piechnik

- Aktorów Teatru MDK, czyli Młode Dzielne Kuropatwy za role w spektaklu „Bal w Operze” - Karolina Kowalska, Maria Pilch Dominika Probachta, Romina Werelusz, Dobromiła Życzyńska

- Aktorów Amatorskiej Grupy Teatralnej za role w spektaklu „Wojna Chłopska” Anna Zaczek, Agnieszka Sochańska, Mariusz Pomocnik,  Tomasz Juchniewicz

- Adriana Tomaszewskiego za rolę w spektaklu „Kolejne dni życia z…” Niezależnej grupy teatralnej „Po godzinach”

- Emila Musialskiego za rolę w spektaklu Orfeja Teatru Ruchu i Maski MASZKARON

- Aleksandry Pruchniewskiej za rolę w spektaklu Pchła Szachrajka Teatru Amatorskiego w Mosinie Bez Kurtyny

 

7.     Nagroda za wybitną intuicję i wiedzę literacką oraz talent dramaturgiczny dla Elżbiety Górczyńskiej – instruktora Teatru Otczapy

8.     Nagroda za pracę włożoną w przekazanie warsztatu ruchowego swojemu zespołowi dla Marcela Mroczka – instruktora Teatru Ruchu i Maski MASZKARON

9.     Nagroda dla instruktora dla

- Elżbiety Górczyńskiej – instruktora Teatru Otczapy

- Marcela Mroczka – instruktora Teatru Ruchu i Maski MASZKARON

- Anny Balcerzak – instruktora Teatru PAPA

- Małgorzaty Oracz – instruktora Niezależnej grupy teatralnej „Po godzinach”

10.   Wyróżnienie dla Antoniny Gonet za stylizację fryzur w spektaklu Koczkodamy

 

 

Podpisy komisji artystycznej

 

 

Środa Wielkopolska, 20 listopada 2016.